Aasta 2022 tuli mõtiskledes.

Tähtsa ja vähemtähtsa üle. Suure ja väikese üle. Nautiva ja kanatava üle…  Oli palju mõtlemist ja kohati ka aju ümberseadistamist.  Aga sain hakkama.  Teades oma firma tugevaid ja nõrku külgi, teades kus asud ning mis reljeefiga kaart on, ning teades kuidas suudavad käituda suured, keskmised ja väikesed rehvimaailmas ilma tegevad firmad – mõistsin, et tugevamat ja pädevamat kui mina sellel alal pole. See oli kainestav üllatus ja jahutav hoiatus. Ma küsisin endalt: Mida sa muned, ega sa eit ei ole?  Vastuseks aga sain: “Kõigepealt plaan mille on koostanud ja kontrollinud pädevus ning hiljem teostus mille on adressaadile toimetanud tegusus.”

2022 aasta strateegia näeb läbi lillede välja selline:

1. Algul ütlen: “Tere hommikust”
2. Siis lisan: “Tere päevast”
3. Kolmandaks tuleb aga juba rida meelitusi: “Head isu” , “Jõudu tööle”, “Kuda tervis”, “Kuidas lapsed” …
4. Kui kolmas on läbi – ma hakkan vajutama juba mitte ainult klaveri ja viiuli noote vaid lisan mõne kõlari ja kuvari ka juurde.
5. Ma väga loodan, et ma ei pea viiendat käiku sisse lülitama …   Kui aga pean, siis tolleks hetkeks on teil vaja teha valik: kas te seisate minu vastu või olete minu kõrval. Siis on see esimene kord kui te suudate tuvastada – “kes ma olen, kust tulen ja kuhu lähen” …
6. Kuuendat ma see aasta sisse ei lülita – nii kerale kui ka minule on see ohtlik …

Ja veel – lisan, sest pean seda tähtsaks, teha see asi algusest peale selgeks: ma pole tiiger, pole kunagi olnud ja nagu mina seda näen, kunagi ka ei saa tiigriks.

Tiigritel on see aasta eksam – kui teevad ära liiguvad edasi, kui kukuvad läbi astuvad mitte ühe vaid mitu sammu tagasi. Kui tunned et oled tiiger, siis rünnak olgu koordineeritud, muidu jääb sinust mulje kui loomast kes on hundist rumalam. Vaevalt et sa tahad olla rumalam kui hunt, vaevalt et sa tahad minna ajalukku kui “primitiivne haamer” selle asemel kui võid minna ajalukku “suunav kiskja”. Minu nõu sulle tiiger: “Igat sammu koordineeri teiste tiigritega ning kuula 2 looma: hunti ja anakondat. Hunte on ikkagi juba piisavalt, anakondasi on aga üksikuid. Eestis kõigest kolm: vaikne, suunav ja saatuslik. 2 viimast hetkel veel magavad. Aga nad on olemas. Kuulamine aga ei tähenda allumist vaid informatsiooni mitmekesistamist ja uute vaatevinklite avastamist. Tegutse algul tasa, hiljem otsustavalt ning areenil ennastsalgavalt – siis sinu hing saab seda mida keha on tellinud”.